Seriale coreene & KPOP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


welcome to the kdrama and kpop forum!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Condica de prezenta
Sfaturi despre vacanta Icon_minitimeTue Sep 05, 2023 12:07 pm by HURREM

» ceva super!
Sfaturi despre vacanta Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 4:06 am by HURREM

» Neata:))
Sfaturi despre vacanta Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 3:57 am by HURREM

» Za lumeee!
Sfaturi despre vacanta Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 3:55 am by HURREM

» here!!
Sfaturi despre vacanta Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 3:54 am by HURREM

» cap albastru
Sfaturi despre vacanta Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 3:53 am by HURREM

» Aim Speșiăăăăăl!
Sfaturi despre vacanta Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 3:52 am by HURREM

» hello!
Sfaturi despre vacanta Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 3:52 am by HURREM

» Nemesis se prezintă
Sfaturi despre vacanta Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 3:51 am by HURREM

Top posters
Lee Sue
Sfaturi despre vacanta Vote_lcapSfaturi despre vacanta Voting_barSfaturi despre vacanta Vote_rcap 
Malitta E. Nightingale
Sfaturi despre vacanta Vote_lcapSfaturi despre vacanta Voting_barSfaturi despre vacanta Vote_rcap 
RHM Tattoo
Sfaturi despre vacanta Vote_lcapSfaturi despre vacanta Voting_barSfaturi despre vacanta Vote_rcap 
saga moon
Sfaturi despre vacanta Vote_lcapSfaturi despre vacanta Voting_barSfaturi despre vacanta Vote_rcap 
Invader Lamu
Sfaturi despre vacanta Vote_lcapSfaturi despre vacanta Voting_barSfaturi despre vacanta Vote_rcap 
Valla Alucard
Sfaturi despre vacanta Vote_lcapSfaturi despre vacanta Voting_barSfaturi despre vacanta Vote_rcap 
,•’`*Tick Tock,•’♥`
Sfaturi despre vacanta Vote_lcapSfaturi despre vacanta Voting_barSfaturi despre vacanta Vote_rcap 
(⊙)(⊙)
Sfaturi despre vacanta Vote_lcapSfaturi despre vacanta Voting_barSfaturi despre vacanta Vote_rcap 
HURREM
Sfaturi despre vacanta Vote_lcapSfaturi despre vacanta Voting_barSfaturi despre vacanta Vote_rcap 
Zsoltan
Sfaturi despre vacanta Vote_lcapSfaturi despre vacanta Voting_barSfaturi despre vacanta Vote_rcap 
vizitatori
Sfaturi despre vacanta Percent_0
Top posting users this month
No user

 

 Sfaturi despre vacanta

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Malitta E. Nightingale
Regina
Regina
Malitta E. Nightingale


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1352
Puncte : 1520
Reputatie : 0
Varsta : 29
Localizare Localizare : Satu-Mare
Stare de spirit Stare de spirit : Domnisoara filosoafa

Sfaturi despre vacanta Empty
PostSubject: Sfaturi despre vacanta   Sfaturi despre vacanta Icon_minitimeThu May 26, 2016 10:40 pm

Hello, lume! Dupa cum stiti, Randi este foarte activ pe blogul sau de pe zutv.ro, iar eu, ca de obicei, urmaresc tot ce posteaza pentru a comenta impreuna cu voi. De data aceasta, artistul ne povesteste despre vacanta lui si ne indeamna sa fim aventurieri. Dar mai bine cititi, aflati si voi ce a spus Randi si apoi va astept ca sa dezbatem. http://zutv.ro/star-blog/vacanta-mea-id18515.html

" Vacanța mea


Sfaturi despre vacanta ?u=http%3A%2F%2Fzutv.ro%2Fuploads%2Fmodules%2Fnews%2F0%2F2016%2F1%2F26%2F18515%2F14538011503a38bc81


Se spune că frumusețea stă în călătorie, nu în destinație...că drumul spre locul unde vrei să ajungi e mai important decât locul în sine. Ei bine, la mine și prietenii alături de care am fost în vacanță a fost exact invers! Smile Am avut 4 zboruri spre Koh Samui, una dintre insulele unde am stat în Thailanda, iar din 4 zboruri, toate au fost cu peripeții! Am avut parte de turbulențe, unele destul de violente, de avioane care s-au întors de unde au plecat (cu noi in ele ☺️)) din cauza unor defecțiuni, de oboseală cronică și somn pe scaune de plastic.

Dar toate acestea pălesc în fața frumuseților Thailandei! Pentru mine a fost a doua oară când am vizitat Thailanda și pot spune că m-aș întoarce oricând. Pe lângă mâncarea lor, care este exact pe gustul meu, distracția și clima de acolo, mai sunt și plajele perfecte, cu apa ca în pozele pe care le aveam pe desktop când eram mic, lagunele, peștii de toate culorile pe care îi vezi la 1 metru de tine! Cred că a merge într- un loc precum Thailanda a rămas o dorință de când eram copil și mă întrebam dacă locurile alea paradisiace, pe care le vedeam în poze, chiar sunt reale… Odată ajuns acolo am redevenit acel copil entuziast care și-a văzut visul cu ochii...

Nu stiu de ce unii oameni sunt atât de atașați de locul în care se nasc, de ce simt că aparțin unui singur loc… Eu unul m-am simțit mereu un copil al pământului și când am ajuns într-un loc de genul Thailandei, m-am simțit de parcă m-aș fi întors acasă...așa am simțit și când am fost în Philippine și în multe alte locuri unde m-am regăsit! Țara noastră este minunată, dar sunt locuri în lume cel puțin la fel de minunate, așa că să nu-ți fie frică de drumul spre ele! Trăiește-ți viața ca pe o aventură! "
Back to top Go down
https://kpopandkdrama.forumotion.com/
Lee Sue
Prințesă
Prințesă
Lee Sue


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 2381
Puncte : 2686
Reputatie : 1
Localizare Localizare : Baia Mare
Stare de spirit Stare de spirit : (✪ω✪)

Sfaturi despre vacanta Empty
PostSubject: Re: Sfaturi despre vacanta   Sfaturi despre vacanta Icon_minitimeThu May 26, 2016 11:33 pm

ce vacanta si ce viata...
asa sa tot ai
Back to top Go down
http://japanandkorea.wikiforum.net/
 
Sfaturi despre vacanta
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Seriale coreene & KPOP :: News-
Jump to: