Seriale coreene & KPOP
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


welcome to the kdrama and kpop forum!
 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  
Latest topics
» Condica de prezenta
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeTue Sep 05, 2023 12:07 pm by HURREM

» ceva super!
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 4:06 am by HURREM

» Neata:))
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 3:57 am by HURREM

» Za lumeee!
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 3:55 am by HURREM

» here!!
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 3:54 am by HURREM

» cap albastru
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 3:53 am by HURREM

» Aim Speșiăăăăăl!
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 3:52 am by HURREM

» hello!
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 3:52 am by HURREM

» Nemesis se prezintă
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeSun Jan 02, 2022 3:51 am by HURREM

Top posters
Lee Sue
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_lcapmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Voting_barmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_rcap 
Malitta E. Nightingale
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_lcapmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Voting_barmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_rcap 
RHM Tattoo
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_lcapmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Voting_barmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_rcap 
saga moon
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_lcapmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Voting_barmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_rcap 
Invader Lamu
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_lcapmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Voting_barmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_rcap 
Valla Alucard
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_lcapmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Voting_barmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_rcap 
,•’`*Tick Tock,•’♥`
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_lcapmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Voting_barmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_rcap 
(⊙)(⊙)
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_lcapmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Voting_barmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_rcap 
HURREM
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_lcapmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Voting_barmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_rcap 
Zsoltan
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_lcapmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Voting_barmotivul pentru care Randi canta despre dragoste Vote_rcap 
vizitatori
motivul pentru care Randi canta despre dragoste Percent_0
Top posting users this month
No user

 

 motivul pentru care Randi canta despre dragoste

Go down 
5 posters
AuthorMessage
Malitta E. Nightingale
Regina
Regina
Malitta E. Nightingale


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1352
Puncte : 1520
Reputatie : 0
Varsta : 29
Localizare Localizare : Satu-Mare
Stare de spirit Stare de spirit : Domnisoara filosoafa

motivul pentru care Randi canta despre dragoste Empty
PostSubject: motivul pentru care Randi canta despre dragoste   motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeThu Apr 14, 2016 7:39 pm

Hello, lume! V-ati intrebat vreodata de ce majoritatea poeziilor, romanelor sau melodiilor sunt despre dragoste? E, bine, in ultima sa postare de pe blog, Randi raspunde la aceasta intrebare. El considera ca dragostea este unul dintre cele mai faine sentimente, fapt care-i inspira pe scriitori si pe cantareti. De aceea majoritatea pieselor lui sunt de dragoste. Eu sunt total de acord cu el. Un om indragostit vrea sa cante despre ce simte. Dar, in loc sa va spun eu ce mai zice Randi, mai bine cititi si dezbatem dupa aceea.

"
De ce piesele mele sunt despre dragoste

motivul pentru care Randi canta despre dragoste Randi1_tb410

Citeam recent un articol despre un obicei frumos pe care îl au new-yorkezii: în fiecare an, în luna aprilie, mai mulți oameni se adună în Central Park și recită sonetele de dragoste ale lui Shakespeare. Și m-am gândit cât de importantă este tema iubirii pentru noi toți, câtă fascinație exercită asupra noastră. Este tema preferată deopotrivă de scriitori și muzicieni: s-au scris și s-au compus milioane de melodii, povești, poezii, romane despre iubire. Și cu toate acestea, subiectul nu este niciodată epuizat: ne atrage pe toți cei care compunem cu forța unui magnet. Inclusiv piesele mele sunt majoritatea despre dragoste.

Cred că dintotdeauna iubirea a fost cel mai cântat sentiment de pe pământ, poate că doar iubirea poate fi la fel de frumoasă ca muzica, sau muzica poate atinge perfecțiunea doar atunci când vorbește despre iubire! Până la urmă, iubirea este un sentiment care ne trece prin mai multe stări: de la tristețe la fericirea care te face să zbori, de la suferință la starea de "cu capul în nori", de la singurătate la momentul în care vrei să împarți totul la doi.

Toată paleta asta de stări și sentimente e cântată de atâta amar de vreme, încă din Evul Mediu, când trubadurii cântau despre iubire la curțile regale! Până la urmă, cântăm despre ceea ce simțim în primul rând și poate că e o formă de exteriorizare care te ajută să râzi datorită iubirii, să plângi fără lacrimi, să uiți de suferință sau să-ți amintești de momentele frumoase! Eu cânt și scriu despre iubire pentru că mă inspiră și pentru că sunt om și simt!
 "
Back to top Go down
https://kpopandkdrama.forumotion.com/
Lee Sue
Prințesă
Prințesă
Lee Sue


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 2381
Puncte : 2686
Reputatie : 1
Localizare Localizare : Baia Mare
Stare de spirit Stare de spirit : (✪ω✪)

motivul pentru care Randi canta despre dragoste Empty
PostSubject: Re: motivul pentru care Randi canta despre dragoste   motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeWed Apr 20, 2016 11:59 pm

interesant
Back to top Go down
http://japanandkorea.wikiforum.net/
Malitta E. Nightingale
Regina
Regina
Malitta E. Nightingale


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1352
Puncte : 1520
Reputatie : 0
Varsta : 29
Localizare Localizare : Satu-Mare
Stare de spirit Stare de spirit : Domnisoara filosoafa

motivul pentru care Randi canta despre dragoste Empty
PostSubject: Re: motivul pentru care Randi canta despre dragoste   motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeThu Apr 21, 2016 9:23 pm

Sa stii ca e si, dupa mine, are dreptate.
Back to top Go down
https://kpopandkdrama.forumotion.com/
Lee Sue
Prințesă
Prințesă
Lee Sue


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 2381
Puncte : 2686
Reputatie : 1
Localizare Localizare : Baia Mare
Stare de spirit Stare de spirit : (✪ω✪)

motivul pentru care Randi canta despre dragoste Empty
PostSubject: Re: motivul pentru care Randi canta despre dragoste   motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeThu Apr 21, 2016 9:46 pm

si dupa mine la fel
Back to top Go down
http://japanandkorea.wikiforum.net/
Malitta E. Nightingale
Regina
Regina
Malitta E. Nightingale


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1352
Puncte : 1520
Reputatie : 0
Varsta : 29
Localizare Localizare : Satu-Mare
Stare de spirit Stare de spirit : Domnisoara filosoafa

motivul pentru care Randi canta despre dragoste Empty
PostSubject: Re: motivul pentru care Randi canta despre dragoste   motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeFri Apr 22, 2016 3:29 pm

Sunt curioasa ce o sa mai posteze pe blog data viitoare.
Back to top Go down
https://kpopandkdrama.forumotion.com/
Lee Sue
Prințesă
Prințesă
Lee Sue


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 2381
Puncte : 2686
Reputatie : 1
Localizare Localizare : Baia Mare
Stare de spirit Stare de spirit : (✪ω✪)

motivul pentru care Randi canta despre dragoste Empty
PostSubject: Re: motivul pentru care Randi canta despre dragoste   motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeTue Apr 26, 2016 5:43 pm

si eu la fel
e bine ca postezi tu articolele pe forum ca sa le vad si eu
Back to top Go down
http://japanandkorea.wikiforum.net/
Malitta E. Nightingale
Regina
Regina
Malitta E. Nightingale


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1352
Puncte : 1520
Reputatie : 0
Varsta : 29
Localizare Localizare : Satu-Mare
Stare de spirit Stare de spirit : Domnisoara filosoafa

motivul pentru care Randi canta despre dragoste Empty
PostSubject: Re: motivul pentru care Randi canta despre dragoste   motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeThu Apr 28, 2016 6:08 pm

Pai, normal ca le postez fiindca vreau sa vad ce parere au Randistii in legatura cu ce zice Randi.
Back to top Go down
https://kpopandkdrama.forumotion.com/
Lee Sue
Prințesă
Prințesă
Lee Sue


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 2381
Puncte : 2686
Reputatie : 1
Localizare Localizare : Baia Mare
Stare de spirit Stare de spirit : (✪ω✪)

motivul pentru care Randi canta despre dragoste Empty
PostSubject: Re: motivul pentru care Randi canta despre dragoste   motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeSun May 01, 2016 12:24 am

si pana acum ce concluzie ai tras?
Back to top Go down
http://japanandkorea.wikiforum.net/
Malitta E. Nightingale
Regina
Regina
Malitta E. Nightingale


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1352
Puncte : 1520
Reputatie : 0
Varsta : 29
Localizare Localizare : Satu-Mare
Stare de spirit Stare de spirit : Domnisoara filosoafa

motivul pentru care Randi canta despre dragoste Empty
PostSubject: Re: motivul pentru care Randi canta despre dragoste   motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeWed May 04, 2016 9:42 am

Pai, vad ca va cam intereseaza. Ce-i drept, nu pe toti, dar e bine si asa.
Back to top Go down
https://kpopandkdrama.forumotion.com/
iamdeea
Om de rând
Om de rând
iamdeea


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 8
Puncte : 10
Reputatie : 0
Varsta : 32
Localizare Localizare : Cluj-Napoca

motivul pentru care Randi canta despre dragoste Empty
PostSubject: Re: motivul pentru care Randi canta despre dragoste   motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeThu Apr 20, 2017 10:06 am

eate un amorezat notoriu
Back to top Go down
Malitta E. Nightingale
Regina
Regina
Malitta E. Nightingale


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 1352
Puncte : 1520
Reputatie : 0
Varsta : 29
Localizare Localizare : Satu-Mare
Stare de spirit Stare de spirit : Domnisoara filosoafa

motivul pentru care Randi canta despre dragoste Empty
PostSubject: Re: motivul pentru care Randi canta despre dragoste   motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeThu Jun 08, 2017 12:56 pm

Smile Asta asa-i. Smile si eu sunt la fel. Sunt o romantica incurabila. Am invatat de la maiestru.
Back to top Go down
https://kpopandkdrama.forumotion.com/
Samuro
Om de rând
Om de rând
Samuro


Sex Sex : Male
Mesaje Mesaje : 7
Puncte : 8
Reputatie : 0

motivul pentru care Randi canta despre dragoste Empty
PostSubject: Re: motivul pentru care Randi canta despre dragoste   motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeMon Jul 10, 2017 12:58 pm

este bine sa fi romantica
Back to top Go down
https://kpopandkdrama.forumotion.com
I'm Melissa
Curtezana
Curtezana
I'm Melissa


Sex Sex : Female
Mesaje Mesaje : 111
Puncte : 147
Reputatie : 0
Localizare Localizare : Cluj

motivul pentru care Randi canta despre dragoste Empty
PostSubject: Re: motivul pentru care Randi canta despre dragoste   motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitimeThu Aug 24, 2017 4:19 pm

ce articol dragut
Back to top Go down
Sponsored content





motivul pentru care Randi canta despre dragoste Empty
PostSubject: Re: motivul pentru care Randi canta despre dragoste   motivul pentru care Randi canta despre dragoste Icon_minitime

Back to top Go down
 
motivul pentru care Randi canta despre dragoste
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Seriale coreene & KPOP :: News-
Jump to: